piątek, 24 sierpnia 2018

Wpływ papierosów na erekcję

Raczej większość z nas wie o szkodliwości używek, a szczególnie papierosów, których nadużywanie może obniżyć poziom erekcji i nie tylko. Uzależnienie się od nikotyny prowadzi do problemów nie tylko z samym osiągnięciem erekcji, ale także utrzymaniem jej przez możliwie najdłuższy czas.
Erekcja to usztywnienie penisa, które jest następstwem podniecenia. Prącie jest zbudowane z wielu specjalnych tkanek jamistych, do których podczas podniecenia dociera krew, a to powoduje usztywnienie. Osoby palące nałogowo często skarżą się na problemy z potencją (nawet mimo podniecenia).

Dlaczego papierosy szkodzą erekcji?

Mimo wszystko nie udało się jednoznacznie wskazać głównej przyczyny zaburzającej libido przez palenie papierosów. Uważa się, że jest to związane z uszkodzeniem śródbłonka naczyń krwionośnych spowodowanego przez szkodliwe substancje znajdujące się we wdychanym dymie. Jego zadaniem jest produkcja tlenku azotu, który odpowiada za rozszerzanie naczyń krwionośnych oraz wpływa na ilość krwi dostarczanej do penisa w trakcie podniecenia.
Osoby nałogowo palące mogą skarżyć się na zwiększoną produkcję białka osocza, które bierze udział przy tworzeniu zakrzepów w prąciu. Uważa się, że kolejną przyczyną braku erekcji u osób palących jest uszkodzenie zastawek żył, których zadaniem jest zatrzymywanie krwi w prąciu. Zawarte w papierosach szkodliwe substancje uszkadzają ten mechanizm, co powoduje, że krew z prącia odpływa za szybko.

Badania a wpływ papierosów na potencję

Badania bezsprzecznie wskazują na spadek erekcji u osób regularnie palących papierosy. Dzieje się tak, ponieważ niebezpieczne substancje znajdujące się we wciąganym dymie mają wpływ na poziom hormonu wzrostu i testosteronu. Badania jasno wskazują, że większość osób borykających się z zaburzeniami erekcji to palacze, bo aż 85%!
Regularne palenie wpływa nie tylko na jakość erekcji, ale ilość i jakość nasienia. Osoby, które nie palą, mogą liczyć na średnio 3,5 ml spermy podczas stosunku, natomiast osoby palące nawet poniżej 2 ml. Badania jasno wskazują, że palenie papierosów przyczynia się do obniżenia ilości plemników. Tym samym podają, że u palaczy plemniki są „mniej żywe” – poruszają się leniwiej niż u osób niepalących.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz